Aside

Zhrnutie Hodiny 11/18/17

Dobry vecer rodicia,

Po ulohe a zopakovani si casovanie slovesa byt plus zapor (formou viet–museli prekladat do slovenciny) sme  robili s pracovnym zositom na strane 13 cvicenie 1,2 a str 14, cv 1. Opat som s nim zacala rozlisovacie znamienka a skoncili sme pri dlzni.

Taktiez sme si vycasovali sloveso BYT v buducom case.

Kedze nebolo este nic pripravene na Vianocnu besiedku tak sme dost casu stravili nacvicovanim.

Na zaver sme zdobili moriaka 🙂

Uloha: Sloveso byt v pritomnom a buducom case (plus zapor)

Pracovny zostit str. 14, cvicenie 3 (precitaje im slova ci rozpoznaju kam idu spravne znamienka)

Prajem Vam krasny den Vdakyvzdania a uvidime sa v Decembri.

 

Mira

Advertisements
Aside

18. listopadu 2017

WP_20171118_002

Dobrý den,

dnes jsme opakovali barvy a hráli hru = Pan Čáp ztratil čepičku. Hru jsem si všichni moc užili. Dále jsme pokračovali lekcí = oblečení. Ze Starých pověstí českých jsme četli kapitolu = O knížeti Svatoplukovi. V této kapitole byl zmíněn Cyril a Metoděj; Velehrad. Na mapě ČR jsme Velehrad našli. Ke konci hodiny jsme procvičovali písně na vánoční besídku.

Domácí úkol

1. Vypracovat pracovní list, který všichni obdrželi ve třídě.

2. Přinést si příští hodinu staré tričko. Trička v podstatě zničíme. Budeme zase dělat Čertovskou školu jako minulý rok. Je lepší když mají děti trička větší neboť se lépe oblékají na jejich školní oblečení.

3. Budeme nacvičovat na vánoční vystoupení s hudebními nástroji. Všichni, kteří mají na nějaký hudební nástroj hrát, ho přinesou do třídy.

Všem přeji šťastný Den díkůvzdání,

Andrea K. Nejedlik

 

Aside

11. listopadu 2017

Milí rodičové Sluníček,

v sobotu jsme dokončili lekci č. 5 – Moje rodina. Děti už slovíčka víceméně znaly, tak nám to šlo hezky rychle, nadále ale budeme opakovat přivlastnovací zájmena můj/moje a tvůj/tvoje a rozlišování rodů u všech podstatných jmen.

Připomenutí: Pokud děti doma čtou, nebo s nimi čtete vy, nezapomente to zapsat na čtenářský list. Už jsem dětem několikrát řekla, že pokud to není zapsané, tak se to nepočítá 🙂 Všimla jsem si, že nám to čtení trochu upadá, takže jsem přiobjednala ring pops – to by snad mohlo zabrat! Nevím, jestli dorazí do konce týdne, ale příští sobotu už tu určitě budou. Tak to dětem můžete říct, jestli budou potřebovat trochu motivace do čtení 🙂 Pokud víte, že by vaše Sluníčko motivovalo cokoliv jiného, tak mi dejte vědět a já to zkusím přidat do “treasure boxu”.

Domácí úkol:
– Pracovní sešit str. 40 někteří ještě neměli udělané stránky 38 a 39, tak prosím dodělat.
– číst a procvičovat básničku Polámal se mraveneček. Všichni dostali barevnou kopii celé knížky domů. Prosím, aby si ji děti nosili pokaždé do školy, neboli aspoň do vánoční besídky.
– Prosím, aby si každé dítě ted na hodinu přineslo 5 libovolných předmětů. Může to být opravdu cokoliv: knoflík, knížka, ponožka, vařečka, list papíru, atd. Budeme se učit, že opravdu všechny věci mají v češtině svůj rod a budeme věci rozdělovat podle rodu a potom se ptát Je to tvoje/tvůj, atd. Všechny předměty se po hodině navrátí domů 🙂

Doufám, že jsem na nic nezapomněla!

Přeji krásný zbytek týdne a budu se těšit v sobotu opět na shledanou!

Marcela

Aside

Dobrý deň,

Hodinu sme ako zvyčajne začali opakovaní, hrali sme sa kubo velí, hadzali sme si loptu, kde sme si opakovali zvieratká, ročné obdobia, dni v týždni a geometrické tvary (deťom to ide super 🙂 ).

Prešli sme si písmeno F, na ktoré sme robili cvičenia z pracovného zošita. Učili sme sa časti tela, ktoré sme si potom aj zaspievali (pesnička hlava, ramená, kolená a palce).

Precvičovali sme pesničku na Vianočné vystúpenie.

Na konci hodiny deti mali za úlohu postrihať človeka a následne nalepiť na papier.

Pekný deň 🙂

 

Aside

11. listopadu 2017

WP_20171111_001

Dobrý den,

v sobotu jsme pokračovali v tématu – jídlo. Probírali jsme jídelníček a názvy v něm /studené a teplé nápoje, polévky, hlavní jídlo, apod./. Dále jsme rozlišovali role hosta a číšníka. Zopakovali jsme různé chutě a odpovědi na otázku – S čím. Opakovali jsme skloňování slovesa mám/nemám rád. Tvořili jsme rozkazovací slovesa /Čti! Mluv! apod./. Téma jídlo jsme zakončili malbou – talíř plný jídla.

Ve Starých pověstech českých jsme četli kapitolu O Horymírovi. Většina dětí namalovala koně Šemíka. Hodinu jsme zakončili obrázkovým čtením a poslechem českých písniček.

Za domácí úkol je jeden pracovní list, který děti obdržely ve třídě. Děti v něm mají doplnit různé druhy jídel do jídelníčku.

Děkuji a přeji hezký den,

Andrea K. Nejedlík

Aside

Zhrnutie Hodiny 11/11/17

Dobry den rodicia,

 

Hodinu sme opat zacali hymnou. Ako ste videli na FB velmi pekne im to ide. 🙂

Zopakovali sme ucivo z minulej hodiny (ako komu vykame, tykame, dni v tyzdni, a davala som im vety v anglictine s protikladmi, ktore museli prelozit so slovenciny. Napr: This house is dirty. My ice cream is cold. My room is clean. Her big sister is pretty. atd. –Plus kazdy si vybral jendo slovo a museli mi dat 3 priklady: Napr. Skaredy (Skaredy dom/Skareda trieda/Skarede stromy) Poukazovala som na zensky/muzsky rod/mnozne cislo., etc)  Celkom im to islo 🙂 )

Pracovali sme s pracovnym zositom na str. 19– preberali sme “Vieme poprosit a podakovat sa.”. Robili sme cvicenie 1 a 2. Deturence citali/ prekladali vety a rozlizovali ci sa vo vete slusne pyta alebo nie. (Plus pri civceni c.2 mali moznost si opat vyskusat ci rozoznaju podla vety kedy tykame a vykame). Taktiez sme sa zacali ucit casovat sloveso BYT (aj zapor)

Zasutazili si v prekladami a skladani slov. Kazda skupina mala 6 slov v anglictine, museli ich prelozit do slovenciny a poskladat slova. 🙂

Na zaver sme si trochu pocvicili s Kubo veli. Davala som im pokyny samozrejme v slovencine a myslim ze sa im to povacsine pacilo…:-)

Uloha: pracovny zosit str. 19, cvicenie 3

naucit sa casovat sloveso BYT (aj zapor) (kazdy by to mal mat napisane na papiery v ich folders)

 

 

Prajem pekny zvysok tyzdna.

Mira

Aside

Dobrý večer 🙂

Hodinu sme ako vždy začali opakovaním. Zahrali sme sa hry s loptou, kubo veli (farby), pexeso so zvieratkami

Pridali sme nové písmená E , F a preopakovali predchádzajúce.  Pridali sme si nové zvieratká – medveď, žirafa, zebra a tiger.

Nacvičovali sme na Vianoce a musím povedať, že deťom to ide skvele :).

Začali sme sa učiť geometrické tvary – štvorec, obdĺžnik, trojuholník a kruh. Na konci hodiny sme si vyrobili už spomínané tvary zo špáratiek a marshmallows.

Prajem pekný zvyšok týždňa