Aside

novy skolni rok!

Advertisements
Aside

16. zari 2017

Mili rodicove Zabicek,

Vcera jsme s detmi probirali domaci zvirata – pes, kocka, slepicka,  vymalovali jsme si obrazky zviratek, zpivali si Ceske pisnicky, tancili jsme na pisnicku Hlava, ramena, kolena, paty. Cetla jsem jim z ceskych knizek a rikanek, hrali hru Cap ztratil cepicku, vytvorili jsme si slunickove obliceje.
V pristi hodine budeme probirat zviratka na farme, zopakujeme take zviratka z predesle hodiny. Budeme si malovat, zpivat, hrat hry. Vytvorime si vazky z drivek. Mam pro deti vytistene stranky z pracovniho sesitu, vybarvime si Ceskou vlajku a zkusime si opet Ceskou hymnu.
Deti si na pristi sobotu prinesou slozku, voskovky, pastelky, svacinku a piti.
Hezky zbytek vikendu,
Lenka
Aside

16. září 2017

Milí rodičové Sluníček,

včera jsme se učili o České republice. Zopakovali jsme si co o ní víme a přidali pár nových informací. Vzhledem k tomu, že jsme narazili na technické potíže, nepodařilo se nám shlédnout video o naší zemi a tudíž doplnit pracovní list s faktickými údaji. Dole přikládám odkaz na to video a prosím, aby jste ho doma dětem pustili a pomohli jim doplnit ten pracovní list – je to ten, co je ručně napsaný a chybí nám tam myslím už jenom sousední státy, další velká města, nejvyšší hora a české vynálezy.

Dále děti dostaly jeden pracovní list vpravo nahoře červeně označený jako DU:
– děti mají přečíst básničku o Praze
– na mapce zaznačit, kam jezdíte za babičkou a dědou
– zaznačit sousední státy
– zaznačit 4 hlavní pohoří (Jeseníky, Krkonoše, Krušné hory a Šumavu)
– zaznačit 3 hlavní části ČR (Čechy, Morava, Slezsko)

V hodině jsme skládali puzzle ČR a bohužel se nám jeden dílek ztratil. Tak kdyby náhodou někomu doma vypadl z kapsy, nebo z batůžku, tak prosím o navrácení 🙂

Možná se vám děti svěřili, že máme třídní zvířátko – pavouka Čendu 🙂 Už se na něj příště opět těšíme!

Jinak čtenářský klub se nám rozjel naprosto úžasně! Všechny děti doma četly a odnesly si ceny z pokladnice. Jednoznačně prozatím vítězí bonbony a sladkosti. Ring pops byli pryč jako první 🙂 Napište mi prosím na ten papír, kdo četl. A aby děti dostaly 3 ceny, tak musí nakreslit obrázek A napsat 2 – 3 věty o tom, o čem četly.

A ještě poslední věc – některým stále ještě chybí základní pomůcky, jako obyčejná ostrouhaná tužka a pastelky. Tyto věci budeme potřebovat každou hodinu, tak prosím, aby byly v každém batůžku. Posílejte prosím i složky. budeme se snažit všechny pracovní listy hned zakládat. SLožky by měly být vyprázdněné od všeho z minulého roku.

Přeji krásný zbytek víkendu a celý příští týden!

Marcela

Aside

16. září 2017

Dobrý den,

v sobotu jsme mluvili o rodině. Opakovali jsme známá slovíčka a učili se nová /tchán, tchýně/. Všichni měli super fotky rodiny. K rodině jsme přidali opakování a zdokonalování – můj, moje, tvůj, tvoje, etc..

Dnes jsme začali s poslechovým čtením knihy – Staré pověsti české. První kapitola byla   O praotci Čechovi. Poslechové čtení z této knihy budeme dělat každou hodinu. Děti při tom malují nebo píší něco co jim připomíná tuto kapitolu. Po ukončení čtení všichni ukazují svůj výtvor. Dále jsme začali s obrázkovým čtením. Pro začátek jsme nešli až tak moc do detailů obrázků. Je to další cvičení, které budeme dělat pravidelně.

Na závěr se chci omluvit, ale telefon mi hlásil nějaký error a nebyla jsem schopna udělat žádnou fotku.

Za domácí úkol je vytvořit – family tree. Záleží na dětech jak daleko do historie rodiny chtějí jít.

Nemám ještě ode všech jméno hudebního skladatele k prezentaci. Doufám, že to třeba příští týden uzavřeme a budu mít jména ode všech. Prozatím mám polovinu třídy.

Alex = Suchý

Lucas = Smetana

Annabelle = Janáček

Mikie = F. Dušek

Lukáš = Dvořák

Anička = M. Eben

Všem přeji hezký den,

Andrea K. Nejedlík

Aside

Sluníčka – 9. září 2017

Milí rodičové Sluníček,

Doufám, že všichni ve zdraví a bez větší újmy na majetku přežili včerejší tropickou bouřku!

Všechny jsem opět ráda viděla. Je neuvěřitelné, jak ty děti za těch pár týdnů zase vyrostly!

První hodina byla víceméně uvítací a pohodová. Všechny děti mi popovídaly o tom, jaké měly prázdniny, nakreslily obrázek a někteří i přinesli fotky, za což děkuji 🙂 Potom jsme si spolu zahráli pexeso a učili se pojmenovat zvířata ze zoo. Nevím, jestli je to těmi prázdninami, ale kromě opice a slona, nám zvířátka trochu dělala problémy. Určitě se k tomu budeme muset ještě vrátit.

Domácí úkol není žádný. Jenom prosím, aby děti s sebou nosily učebnici, ostrouhanou tužku, gumu, pastelky, nůžky a lepidlo. Také láhev s vodou. Někteří dostanou žízeň několikrát za hodinu, tak at je nemusím pořád pouštět na chodbu. Narušuje nám to hodinu.

Přikládám fotku naší současné sestavy. Chybí nám tam akorát Kristinka.

V sobotu už budu mít ve škole “pokladnici” a nakouknout do ní a vybrat si cenu budou moci jen Ti, kteří přinesou podepsaný čtenářský list!

Přeji krásný zbytek týdne a budu se těšit opět na viděnou v sobotu.

Marcela

 

Aside

Začínáme školní rok 2017/2018

WP_20170909_003

Dobrý den,

jsem moc ráda, že jsem měla možnost mluvit s vámi rodiči a užít jsi první školní den s dětmi. Mimo to, že jsme probrali organizační věci třídy, jsme také probrali skloňování slovesa být. Dále jsme probírál – já. Všichni se představovali a mluvili o rodině.

Domácí úkol

  1. Přijít s jménem hudebního skladatele, které budou děti chtít dělat do projektu “Cestujeme písničkami”.
  2. Rozhodnout se pro básničku nebo písničku, kterou budou děti recitovat nebo zpívat ve třídě. Jakmile všichni splní budeme moci jít na bowling :-).
  3. Příští týden budeme probírat rodinu. Prosím, aby všichni měli nějakou fotku rodiny. Děti fotku budou popisovat a ukazovat ve třídě.

Všem děkuji a přeji hezký den,

Andrea K. Nejedlík