Aside

13. ledna 2018

Milí rodičové Sluníček,

Já jsem v sobotu se svým synem Alexem měla v hodině Kouzelníků prezentaci, takže jsem prvních asi 30 minut chyběla ve třídě a hodinu za mne vedla kolegyně Pavlína Ladňáková. Ta s dětmi zopakovala slovíčka z minulé hodiny a potom děti před tabulí předváděli různé sporty a ostatní hádali, co to je 🙂

Když jsem se vrátila do hodiny, tak jsme si zkontrolovali DÚ a pokračovali v lekci 6: učili jsme se otázku “Kolik je hodin?” a také na ni odpovědět. Zatím se učíme jenom celé hodiny. V učebnici jsme probrali stránky 38, 39, 41 a 43, čímž jsme si zopakovali i dny v týdnu. S potěšením jsem viděla, že většina dětí si dny v týdnu už pamatuje 🙂

Po zbytek hodiny jsme procvičovali hodiny a děti se sebe navzájem ptaly a odpovídaly si “Co děláš v 10 hodin?” , apod.

Domácí úkol na příští hodinu:
Pracovní sešit str. 50

 

Přeji krásný zbytek týdne a budu se v sobotu těšit opět na viděnou!

 

Marcela

Advertisements
Aside

Súhrn hodiny 1/13

Zdravím všetkých rodičov,

v sobotu sme tradične hodinu začali hymnou a predstavovaním sa. Zopakovali sme si písmenka A-G, zahrali si Kubo velí na písmenká, čísla, farby.

Nové učivo bolo písmenko H – písali sme malé a veľké tlačené H, hovorila si slová na H a vyfarbili puzzle Hribik. Potom sme na pracovnom liste medzi písmenkami hľadali a vyfarbovali všetky písmenká H/h.

Spievali sme hlava, ramená, kolená, palce a opakovali si rodinu, ročné obdobia a hovorili si ovocie a zeleninu podľa obrázkov. Deti boli neposedné ale všetko sme hravo zvládli 🙂

IMG_9690

Aside

Zhrnutie hodiny 1/13/2018

Ahojte rodicia,

V sobotu sme sa po case opat zisli v plnom pocte.

Po hymne sme si zopakovali clenov rodiny/ presli sme si ulohou a taktiez sme si zopakovali sloveso BYT v prit., min. a bud. case.

Pracovali sme so slabikarom a s pracovnym zositom. Slabikar sr. 58 a 59. Pracovny zosit str.37

Preberali sme pismenko CH–teda hlavne jejo vyslovnost.  (to,ze ch necitame to ak K alebo C-s mekcenom).

Citali sme si maly clanok o chlebe  a vyslovovali kaze slovo kde bolo Ch a taktiez prekladali klucove slova. Najvacsi problem im robilo slovo “vzdychnut si”.. sme sa natom spolu pobavili. 🙂

Taktiez sme Emi zaspievali HAPPY BIRTHDAY a pochutili sme si na cupcakes.

Tiez sme hrali pexesso a Kubo Veli.

 

Ulhoa: slabikar str. 59 cv.3 to s presypacimi hodinami.

 

 

Prajem pekny tyzen!

 

Mira

Aside

13. ledna 2018

Dnes jsem suplovala za pani ucitelku Nejedlikovou.

 

Zacali jsme prezentaci. Alex a jeho maminka Marcela pripravili prezentaci o Jirim Suchem. Udelali to moc zajimave a nakonec nam pustili nekolik videoklipu ze 60tych let.

 

Pak jsme se pustili do uceni. Probrali jsme predlozky, casovani sloves, doplnovali jsme pismena do slov podle poslechu a nakonec jsme stupnovali pridavna jmena.

 

Jelikoz jsme tentokrat meli ve trice ctyri kluky, myslela jsem ze je budu honit kolem tridy, ale vsichni se moc snazili a opravdu uzasne spolupracovali.

 

Preji krasny tyden!

 

Petra Wilson20180113_101031

Aside

13. ledna 2018

Mili rodicove Zabicek,

v minule hodine jsme se znovu ucili psat cislo 1. Opakovali jsme si barvicky, zviratka a snazili se rict neco o sobe. Udelali jsme 4 strany v pracovnim sesite. Hrali jsme pexeso, tancili, vyrobili jsme si snehulaka a podivali se na pohadku o Krteckovi.

 

V pristi hodine si zopakujeme pozdravy, cisla, barvicky. Zahrajeme si nove pohybove hry a budeme opet vyrabet. Udelame take par stranek v pracovnim sesite a pustime si vecernicek.

 

Preji krasny tyden a uvidime se v sobotu,

Lenka

 

Aside

6. ledna 2018

Milí rodičové Sluníček,

opět jsem v sobotu ráda všechny viděla!

Děkuji všem za výkresy pro projekt Lidice. Bylo vidět, že se děti snažily, tak třeba se nám letos “urodí” nějaká ta výhra 🙂

Povídali jsme se i tom, jak jsme strávili Vánoce a co jsme dostali od Ježíška a / nebo Santy Clause. Na toto téma jsme is také zahráli slovní hru a udělali jeden pracovní list. Poté jsme začali lekci 6 na téma “Můj den”. V učebnici jsem probrali stránky 37 a 40. Ke konci hodiny jsme hráli karty / “kvarteto” se slovíčky ze str. 40.

Domácí úkol na příští hodinu:
– Pracovní sešit, str. 47
– procvičit slovíčka z učebnice na str. 40

Příští hodinu si zopakujeme dny v týdnu a budeme se učit hodiny. Zatím jenom celé.

Všem přeji krásný zbytek týdne a budu se těšit v sobotu opět na shledanou!

Marcela

Aside

Súhrn hodiny 1/6

Milí rodičia,

v prvom rade vám prajem šťastný nový rok. Ja som nová pani učiteľka Linda, mám 26 rokov a som z Nových Zámkov. Budem sa tento polrok starať o vaše detičky a vylepšovať ich vedomosti o slovenčine.

Minulú hodinu sme začali tradične hymnou a predstavovaním sa, zopakovali sme si farby, zahrali si Kubo velí a spievali Hlava, ramená, kolená, palce. Potom sme vyfarbovali obrázok Šaša a pomenovali sme akej farby sú hava, ramená, kolená a palce.

Zopakovali sme si písmenká a slovíčka a prešli sme na ročné obdobia. Strihali sme papier s ročnými obdobiami a ku každému sme nakreslili obrázok a potom v poradí ja-leto-jeseň-zima nalepili na výkres.

Opakovali sme si ovocie a zeleninu, rozprávali sme o Vianociach a čo nám priniesol Santa. Zahrali sme si Kubo velí s číslami 1-10 a hádzali sme si loptu so slovíčkami na zvieratká (ja v angličtine poviem zvieratko a hodím loptu niekomu, kto mi povie to zvieratko v slovenčine).

Na domácu úlohu si s detičkami zopakujte slovnú zásobu na vyššie spomenuté okruhy.

teším sa na vás a detičky v sobotu 🙂

26828156_10215218553475504_183036475_o