Aside

Sobotni vyucovani 1/12/2019

mili rodice,

sobotni hodinu jsme zacali opakovanim lekce 6.    deti si z ucebnice vystrihaly slova cinnosti, ktere delaji v tydnu. hrali jsme hru “Markus rekl”, kdy jsem detem rikala ruzna slova : maluji, ctu, pisu…a deti musely vybrat spravny obrazek  a popsat, kdy urcitou cinnost delaji. .  deti maji vystrihana slova v sacku a za domaci ukol prosim s nimi hrajte stejnou  hru doma. 

v ucebnici jsme na. str. 44-45.  popsali jsme ruzne casti tela a opet hrali ruzne hry na procviceni. detem to moc hezky slo.

zazpivali jsme si novou pisnicku ” o kotatku”.

na zaver hodiny jsme si precetli clanek : Sen sovy Emilie.  clanek jsme si prelozili a deti mely za ukol rozlisit kratke a dlouhe samohlasky. kdo nestacil v hodine , ma za ukol dokoncit doma.

krasny tyden vsem a navidenou v sobotu,

ucitelka gabi

Advertisements
Aside

Zhrnutie hodiny 1/12/2019

Dobry den rodicia,

Sobotne vyucovanie malo pol hodinove meskanie…ale aj tak sme zvladli dost.

Trapili sme sa s clankom o dinosauroch…detom citanie islo celkom dobre Naucili sa nove slova ako bylinozravec, koncatiny, atd.

Tatiez sme lustili krizovku kde sme si zopakovali clenov rodiny.

na zaver sme sa hrali s loptou(pismenka-sk slova).

Uloha:

Zopakujte s detmi nove slovicka z clanku.

Prajem krasny tyzden.

Mira

Aside

12. ledna 2019

Dobrý den,

dnes jsme začali o trochu později, ale nebylo to naší vinou :-).

Jako každý týden jsme i dnes začali zpěvem hymny. Pokračovali jsme sdílením toho co kdo dostal na vánoce. Přešli jsme k probírání app Duolingo. Je to jazykový app. Máme tam otevřenou třídu a všichni dostali classroom code. Bohužel jsem s tím trochu sama zápasila tak nás zachránila Míša, která to dětem pomohla nainstalovat do mobilů. Ti co mobil nemají, prosím o nahrání do počítače nebo tabletu. Začali jsme přípravou na projekt – Zeptám se autora – v tomto směru pracujeme se šesti knihami od Ester Staré. Všechny knihy jsme v minulém pololetí pročetli a nyní v každé třídě budou děti pracovat individuálně s jednou knihou /dělají si poznámky a zapisují si dotazy/. Vše uschováváme ve složce v krabici. Na konci února vše sepíšeme dohromady a pošleme. Jako poslechové cvičení jsme poslouchali Český Rozhlas – česká kronika – 1929 Mrzlo až praštělo. Před tím jsme si vyhledali jaké je počasí nyní v ČR. Po poslechu jsme rozebírali konverzaci. Dále jsme dělali myšlenkové mapy. Hráli jsme Tik, Tak, Bum a také skládali slovní/obrázkové puzzle. Závěrem hodiny jsme si zopakovali počty po sto.

Za domácí úkol je jen se přihlásit na Duolingo. Jsou tam nyní dva úkoly. Je to vše pro začátečníky. Jde mi jen, abychom všichni byli do třídy nahlášení a obeznámili se tam s prostředím.

Příští týden nebudu ve škole. Třídu za mne povede Pavlína Ladňák.

Já všechny uvidím za dva týdny 26. ledna a to už budeme začínat projekterm Poklady ČR. Jako první se nám zapsal Lucas Santa Barbara s jeho maminkou Míšou.

 

Všem děkuji a přeji hezký den,
Andrea K. Nejedlík

Aside

January 12th

We opened our new year with sharing about our Winter break experiences. Next we reviewed pracovni sesit chapter 2 and work on page 11. I introduced to children a book about Czech Republic and we talked about its map, flag, capital, anthem (we sang), president, etc We talk a little about our Christmas concert and we sang our song again. After that we reviewed Book, page 10 and kids performed all sentences from the book. Gummy worm was a reward to everyone for correct reading, translating and answers on page 11. Very las 8 minutes they got to watch Bob a Bobek.

DOMACI UKOL: memorize words from Pracovni sesit, page 11, task 12, and read book, page 11. We were discussing with children a possibility to have a little feast with traditional Czech food. As soon as I get a confirmation with our principal Mira, we will work on list ‘who can bring what’ to learn while having some extra fun.

May you all have a restful weekend and looking forward seeing you next Saturday.

Marta Ferjak

Aside

Zhrnutie hodiny 01/12/2019

Prva hodina v novom roku prebehla v prijemnej a kludnej atmosfere, vyfarbovali sme obrazok a pomenuvali farby ktore sme pouzili, rozpravali sme sa o vianocnych darcekoch, hladali sme dni v tyzdni v osemsmerovke, slabikovali sme si slova zo slabikara a vytlieskavali pocet slabik, precvicili sme si takztiez pisanie aj citanie a na koniec hodiny sme mali kreativnu aktivitu a to v podobe pripravy novorocneho kolaca z papiera. Som rada z poctu zucastnenych deti na nasej novorocnej hodine! Krasny zbytok vikendu Vam zelam.

Aside

veselé vánoce

Dobrý den,

děkuji všem za účast na vánoční besídce. Tentokrát jsme se sešli v plném počtu :-). Vystoupení se nám podařilo a hezky jsme zakončili kalendářní rok 2018. Děkuji touto cestou za všechny dárečky a přáníčka, které mne moc potěšili. Přeji všem ještě jednou krásné svátky vánoční a těším se na všechny v roce 2019 /12. ledna 2019/. Za domácí úkol musíme všichni vykročit do toho dalšího roku tou správnou nohou :-).

 

Andrea K. Nejedlík

Za 100 let
Aside

vanocni besidka 12/15/2019

mili rodice,

jeste jednou moc dekuji za dnesni ucast. doufam, ze jste si besidku moc uzili. deti se sice trochu zasekly, ale to nevadi. nemuzeme byt porad nejlepsi:):):)  

dekuji za krasne darecky a tesim se navidenou v pristim roce. zaciname v sobotu 1/12.

krasne vanocni svatky vam preje

ucitelka Gabina