Aside

Fotky

Advertisements
Aside

Zhrnutie hodiny 3/10/2018

Dobry den rodicia,
Dolu je odkaz od pani ucitelky zastupkyne:
Opakovali sme casovanie slovesa CHCIET
ucili sme sa HODINY – 24 hodinovy den. Skusali sa to pochopit, este ze maju prsty aj na nohach (stale I’m chybali 4) – opakovat hodiny je domaca uloha. Nech ich rodicia skusaju najma z popoludnajsich hodin.
citali sme si clanok o hodinarovy na otestovanie porozumenia
hrali sme sa Kubo veli – pouzivali sme slova sportoveho typu ako drepy, vyskoky atd
hrali sme sa sibenicu
PS: Tuto sobotu som este prec–bude zastupovat Lily’s mamina–pani ucitelka Renata .
A nezabudnite, ze na buducu sobotu 3/24 hned po skole mame Easter picnic! Fun fun….!
Dakujem
Mira
Aside

10. března 2018

Milí rodičové Sluníček,

v sobotu jsme pokračovali v lekci 8 s tématem “jídlo”. V učebnici jsme probrali str. 58 a 59, v pracovním sešitu jsme udělali str. 66 a 68 a procvičovali si otázky Máš rád / Máš ráda s důrazem na změnu z A na U u ženských podstatných jmen (napr. rybA – rybU, Máš rád rybU)

Na konci hodiny jsme se několikrát podívali na videoklip Jiřího Suchého: Malé kotě. Odkaz naleznete níže. Dětem se písnička i videoklip moc líbil, takže jsme se rozhodli, že se ji naučíme a zazpíváme ji na konci školního roku 🙂

 

Domácí úkol:

– všechny děti, co byly ve škole, dostaly 5 stránek s obrázkem trojúhelníku a v něm potraviny. Nechte prosím děti tyto potraviny vymalovat a pojmenovat zvenku trojúhelníku. Dohlédněte prosím na to, aby potraviny byly vymalované v realistických barvách (aby např okurek byl zelený a ne růžový 🙂 budeme s těmito obrázky ještě pracovat, tak je prosím přineste zpět do školy.
– procvičujte s dětmi jejich datum narození
– slovíčka z lekce 8, změna u ženských podstatných jmen končících na A: Máš ráda polévkU / svačinU, atd. Většina podstatných jmen mužského a středního rodu se nemění: Máš rád salát / banán / mléko / kakao, atd.

Tuto sobotu nebudu opět ve škole a učit za mě bude Petra Blasko.

Přeji krásný týden a budu se těšit za dva týdny opět na viděnou!

Marcela

Aside

Zhrnutie hodiny 3/10

Milí rodičia,

so Včielkami sme sobotňajšie ráno zahájili tradične hymnou, predstavovaním sa a Kubom velí. Potom sme skladali puzzle “Hľadá sa Dory” a hrali písmenkové pexeso.

Hovorili sme si o jari a vyfarbovali sme obrázok jarné puzzle vo forme obrázka, ktorý deti potom vystrihali a nalepili na nový papier akoby skladali puzzle.

Naučili sme sa písmenko “O” a tancovali sme “Hlava, ramená, kolená, palce”. Keďže strihanie a lepenie nám zabralo väčšinu času, ani sme sa nenazdali a hodina skončila.

28938782_10215796548725024_217356120_o

Aside

10. března 2018

Dobrý den,

dnes měl prezentaci Lucas Dvorský se svou maminkou. Vykládali nám o Jaroslavu Ježkovi.

Probírali jsme téma bydlení a slovní zásobu k tomu spojenou. Jednu aktivitu jsme dělali přes online – vyhledávání nových slovíček. Pracovali jsme na časování slovesa mít – měl. S některými žáky jsem dodělávala přezkoušení. Každý pracoval se svým textem při čtení s porozumění. Opakovali jsme počítání po stovkách. Využívali jsme malých tabulek na psaní slov.

WP_20180310_006

 

Dnešním dnem jsme dokončili nahrávání individuálních písniček/básniček na bowling.

Za domácí úkol je přinést napsané kolik každý měří v cm a váží v kg. Příští týden budeme dělat míry /metrický systém/.

Děkuji a přeji hezký den,

Andrea K. Nejedlík

Aside

3. března 2018

Milí rodičové Sluníček,

V sobotu jsme opět přivítali nového studenta – Charlieho – čímž jsme zase dostali příležitost se všichni hezky česky představit a trochu o sobě popovídat. Opět jsem se všech ptala na jejich narozeniny a všechny správné odpovědi byly odměněny bonbonem. Procvičujte, prosím, i nadále s dětmi jejich datum narození.

V učebnici jsme probrali str. 56 a 57, procvičovali si názvy potravin a u toho nakrmili dinosaura. Na závěr hodiny jsme si se slovíčky potravin zahráli bingo.

Domácí úkol:
– Pracovní sešit str.67 – doplnit čas a potraviny dle návodu a vše s
dětmi procvičit ústně. Dbejte, prosím, na to, aby slova končící na A byla ve větě změněna na U – např. vodA – piju vodU, atd. jedinou výjimkou je tam chleba 🙂

Přeji krásný týden a budu se v sobotu těšit opět na viděnou!

Marcela

 

Aside

Zhrnutie hodiny 3/3

Milí včielkári,

v sobotu sme v počte štyri včielky zahájili hodinu tradične hymnou, predstavovaním sa a “Kubom velí”. Na zahriatie sme si zopakovali písmenká pomocou pexesa (obrázok + písmenko, na ktoré slovíčko na obrázku začína).

Prekreslili a vyfarbovali sme štátny znak Slovenska. Naučili sme sa nové písmenko “N”a preberali sme “Jarné prebúdzanie”. Deti na pracovnom liste kreslili 8 malých obrázkov, ktoré sa im spájajú s jarou, potom tieto obrázky opisovali. Opakovali sme si dopravné prostriedky, počasie, čo robíme cez deň a emócie (smutný, veselý…).

Zahrali sme si “musical chairs”, zatancovali “Hlava, ramená, kolená, palce” a “Kolo, kolo mlynské”. Zopakovali sme si čísla na pracovnom liste s mimoňmi a na záver som deťom čítala rozprávku z Čítanky “Kam odišiel vláčik?” (str. 44-45). Deťom som kládla otázky z textu a snažila som sa aby porozumeli, čo som čítala – niečo ako Listening.

 

Aside

Zhrnutie hodiny 3/3/18

Dobry den rodicia,

V sobotu sme mali iba 4 deti v triede tak sme si spravili opakovaciu hodinu. Porozpravali sme si co sme robili a aky sme mali minuly vikend.  Naucili sme sa nove slova ako tura/vodopad a chata–Lily nam pozravala o jej vikende 🙂

Naucili sme sa casovat sloveso CHCIET.

Opat sme si presli slovami kde chybali rozlicovacie znamienka, a tiez sme zopakovali  casovanie slovies.

Hrali pexesso a hru s loptou a pismenkami.

Ja opat nebudem v skole dalsie dva viekendy. Detom sa to uz nejako nepozdavalo ale potesili sa ,ze im zastup opat prinesie nieco sladke pod zub–mozno… 🙂

Vratim sa 3/24 kedy mame Easter Picnic pre deti priamo po skole, tak nato nezabudnite :-)Deti budu mat popoludnie plne hier a samozrejme nebude chybat aj egg hunt!

Uloha: casovanie slovesa CHCIET

 

Prajem pekny tyzden!

Mira