Aside

Fotky

Advertisements
Aside

zahajeni skolniho roku

mili rodice,

tak tu mame novy skolni rok. v sobotu jsme se vzajemne predstavili a vypraveli o lete. mame ve tride dva nove zaky: Milanka a Danecka. kluci jsou sice mladsi, ale do tridy skvele  zapadli. broucci

vypracovali jsme spolecne stranku 2 a 3 v pracovnim sesite a znovu zopakovali psani ceske abecedy.  pojmenovali jsme obrazky na tabuli, precetli si pohadku o kohoutkovi a slepicce, na zaver hodiny jsme modelovali a hadali ruzna zviratka z modeliny.

mame nejen novou tridu, ale i nove ucebnice, pracovni sesit, pisanku a knihu na cteni. prosim, at deti maji vse s sebou kazdou hodinu….zatimco s holkama budu procvicovat psani a cteni…kluci budou pracovat s pismenky.

kazdou sobotu budeme  venovat prvni hodinu teorii a gramatice a v druhe hodine budeme konverzovat a hrat ruzne hry. chci aby si to deti co nejvice uzily a mely moznost spolu cesky komunikovat.  budeme se ucit nove ceske basnicky a pisnicky.

pokud to detem v hodine hezky pujde, mohou si nakonci hodiny vybrat darek z treasure boxu.

za domaci ukol at si deti dokonci,  co nestacily v hodine (viz. pracovni sesit a pisanka) a vypracuji stranku 4 a 5 v pracovnim sesite.  vsichni by meli mit v penale obycejnou tuzku a gumu.

pristi hodinu  za me budet ucit kolegyna Marcela.

preji vsem krasny vikend a  navidenou pristi sobotu.
ucitelka Gabina

 

 

 

 

 

 

Aside

15. září 2018

Dobrý den,

tak další nový rok jsme začali v novém místě, s novým elánem a novými nápady. Dnešní den nám velmi rychle utekl. Ve třídě jsme se představili. Všichni vyprávěli nějaký zážitek z ČR /z minulosti nebo letošního léta/. Pokračovali jsme opakováním měsíců v roce /týmová i jednotlivá práce/. Žáci četli časopis /dle svého výběru/. O textu jsme vyprávěli a vytvářeli myšlenkové mapy. Závěr hodiny jsme byli dohromady s rodiči. Probírali jsme strukturu, sylabus a projekty plánované na tento rok.

Seznam knih /sylabus/, s kterými budeme pracovat jste všichni obdrželi. Jak jsem říkala, některé budeme číst celé, některé jen texty pro seznámení. Ke knihám budeme hrát většinou konverzační hry. Dále budeme vypracovávat pracovní listy a vytvářet myšlenkové mapy.

V nezměněné podobě pojedeme čtení Starých pověstí českých a obrázkové čtení.

Plánované projekty
1. Miluji Česko – všichni budou potřebovat nějaké fotky, výtisky, texty, které budou dávat na malý board. Projekt budeme začínat dělat od října. Budu však po studentech chtít, aby měli potřebné věci ve škole nejpozději poslední týden v září.
2. Co by jsi řekl autorovi? /Ester Stará/ – budeme psát ve škole do předem předtištěných formulářů. Projekt bude udělán jakmile se seznámíme s knihami. Vidím to spíše až po novém roce.
3. 100 hitů republiky – budeme poslouchat 1-2 písně každou sobotu, další 1-2 písně budou k poslechu za domácí úkol
4. Česká Kronika – 100 let ČR ve sto příbězích – opět budeme poslouchat jeden až dva příběhy ve škole a další jeden až dva budou k poslechu za domácí úkol. Příběhy nejedou v rozhlase chronologicky a i my tedy budeme přeskakovat v časových obdobích.
5. Utajené poklady ČR – projekt /ústní/ bude dělán s rodiči. Začínat budeme s prezentacemi po novém roce. Vyžaduji vypracovaný poster v českém jazyce. V tomto projektu mohou děti přeskakovat z místa na místo po ČR. Jen mi prosím nepracujte s Prahou. Zajímá mne co každý považuje za poklad ČR, který by doporučil k vidění ostatním. Něco co nenajdete v příručce pro turisty 🙂

Domácí úkol

poslech písně z roku 1919

poslech písně z roku 1920

poslech písně z roku, v kterém se každý žák sám narodil

poslech prvního textu z kroniky – každý jsi může vybrat jakýkoliv rok k poslechu. Jak uvidíte příběhy nejedou chronologicky. 

https://dvojka.rozhlas.cz/ceska-kronika-7407659

 


Všem děkuji a přeji hezký den,
Andrea K. Nejedlík

Aside

Zhrnutie hodiny 9/15

Ahojte rodicia,

Prazdniny utiekly ako voda a opat sme v skole! Velmi rada som videla Vase deturence a aj Vas….:-)

Sobotna hodina bola viac menej zvitavajuca sa. Po zaspievani hymny sme privatali medzi nami novu ziacku Leelu, deti sa jej predstavili a kazdy jej nieco o sebe povedal. Dufame,z e sa jej bude s nami pacit!

Potom sme si zopakovali pracovny list s robusovym citanim a hrali ich oblubenu hru s loptou, kde kazdy musel povedat slovenkse slovo na pismenko ake som im dala.

Na buduci tyzden tam nebudem. Zastupi ma Majka a deti budu pokracovat v opakovani.

Dakujem a vidime sa o dva tyzdne.

 

Aside

9-15, our first day together

I will write in English, so that both parents can be involved in our communication.

It was nice to meet all you parents and to get to know your children better today. That will help me to structure our learning time together since we have kids with a wide variety of Czech language skills.

Today’s activities were focused on getting to know each other and remembering learning from last year.

We started with a game “Jak se jmenujes”. Than we talked about certain rules that we all need to follow  in order to accomplish our tasks together  fun way. While children were creating colorful name tags I was walking around asking about colors they work with.

Next was reading from “Abeceda povolani”. One child was reading and others were guessing occupation described in rhymes.

After that we remembered all about calendar – seasons, months, …

For physical activity I chose to do exercises I say. We learned new words like ‘drepy, kliky,’ …

Listening to a song “Chlupaty kaktus” and going trough the text, understanding some words.

For writing skills were students listening Czech words, subject classroom, and the task was to write as many as they could remember.

We listened to the song one more time and closed up our learning session.

Thank you all for participating, I am looking forward seeing  you next Saturday.

Marta Ferjak

 

Aside

škola klepe na dveře…

Dobrý den všem,

léto nám uběhlo jako voda a škola nám klepe na dveře. Myslím, že není nutné představovat moji osobu. Všichni mne znají. Jestli máte jakékoliv dotazy, tak se na mě samozřejmě obraťte bez váhání.

V sobotu nám začíná škola ve stejný čas v 10:00 ráno. POZOR jsme však v nové lokaci. Adresa je Lake Forest Elementary School, 5920 Sandy Spring Circle, Sandy Spring, 30328. Prosím všechny o shovívavost neboť i my učitelé budeme v sobotu ve škole poprvé a může se stát, že budeme trochu tápat.

V sobotu od 11:45 budeme mít ve třídě schůzku při které Vás obeznámím s novými náležitostmi a připomenu některé již známé. Po schůzce bude i zároveň konec vyučování /12:00/.

Věci potřebné do třídy:

tužka

propiska

pastelky nebo crayony

nužky

lepidlo – stick (ne to tekuté)

sešit/papíry na psaní

binders (noví žáci dostanou ve škole)

pracovní sešit z minulého roku

 

Všem moc děkuji a těším se na brzkou shledanou,

Andrea K. Nejedlík

Aside

Školní rok 2018 – 2019, první den

Milí rodiče,

Začal nám nový školní rok a s ním i naše česká škola. Budeme v nové budově Lake Forest Elementary, 5920 Sandy Springs Circle, Georgia 30328.                                                                Nová budu i já jako paní učitelka.  Už se na děti moc těším. Mám připravenou spoustu aktivit, soutěží a her. Budu dělat vše proto, aby děti byly motivované a češtinu se učily      s radosti.

15. září se vsichni sejdeme v 10 hodin na krátkou třídní schůzku. Po vyučování si děti vyzvedněte ve 12 hodin.

Pomucky:

* Učebnice a pracovní sešit z loňského roku

* Pastelky, nůžky a lepidlo

* Šanon

* Složka s písmeny

* Voda na pití

Děkuji a těším se na shledanou v  sobotu,                                                                              Marta Ferjak

 

Aside

19. května 2018

Dobrý den,

v sobotu jsme zakončili školní rok 2017/2018. Všem gratuluji k ukončení dalšího školního roku. Zároveň všem touto cestou děkuji za všechny dobroty a kytičky, které jsem dostala. Někteří studenti jedou na léto do ČR. Budu se tedy těšit na září kdy mi všichni budou vypravovat své zážitky z cestování. Přeji všem krásné léto.

Ještě jednou všem děkuji za super školní rok,

Andrea K. Nejedlík